Dobra restauracja włoska w Krakowie

Dobra restauracja włoska w Krakowie

Prawdziwie włoska restauracja – menu i wino

Restauracje włoskie to w kraju najbardziej popularny typ restauracji. Cenimy włoskie jedzenie bo jest pyszne, pożywne oraz ładnie wygląda na talerzu. Oczywiście najczęściej jemy pizze. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci próbują rzadsze dania – canelloni, polentę i desery włoskie.
Rozglądając się za prawdziwą restauracją włoską trzeba przyjrzeć się kilku cechom: czy trattoria stosuje włoskie produkty, czy w menu można znaleźć również nie tak popularne dania, czy lista win, oferuje typowo włoskie trunki. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków i potrawy z różnych części Włoch. W mistrzowskiej restauracji poczujemy naturalny smak Włoch.

Włoska kuchnia jest prosta, co nie zmienia faktu, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to wspaniała kuchnia z Europy .

Dobre wino włoskie

Żadna szanująca się knajpka włoska, która ubiega się do tytułu bycia ekskluzywnym punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie może zapominać trunków. Kolacja bez wyjątku musi zawierać również aperitiff. Odrobina alkoholu to dla Włocha cos zupełnie naturalnego. Restaurants near Main Market Square Klasyczne wina z Włoch to przede wszystkim trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie ciro oraz cagliari z Sardynii. Włoska restauracja – jeśli naprawdę chce być postrzegana jako typowa włoska trattoria, musi mieć różnorodny wachlarz win.

Klasyczna kuchnia włoska

Mając ochotę zrozumieć fenomen kuchni włoskiej bez wahania trzeba odwiedzić restaurację, która jest w stanie podać nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film