Krakow Restaurant italian Cuisine

Krakow Restaurant italian Cuisine

Dobra kuchnia włoska
Masz ochotę smacznie zjeść? Spośród wielu możliwości, które daje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że włoska kuchnia to mnogość aromatów, kolorów i duża dawka zdrowia.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Naszym rodakom restauracja włoska, kojarzy się przede wszystkim z pizzą i makaronem i czasem z winem. Tymczasem włoska kuchnia to również takie pyszności jak słodkie desery czy oliwki.

Popularne potrawy włoskie

Pasty to baza kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się makarony w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie da się dodać do makaronu. bianca restauracja kraków Ryby, dodatki mięsne oraz rożnorodne warzywa, powodują, że makarony można jeść codziennie.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz z Grecji. Znana jest jednakże jako włoska potrawa. Prawdziwa pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość dodatków. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z serem. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być „fit”.

Włoskie dania to znacznie więcej niż tylko pizza i makaron. To też lasagne, tortellini, piada i szeroki wybór słodyczy – takich jak granita czy panettone. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- ricotty, mascarpone lub pecorino.
Zobacz film