przepis na sałatkę z kaszą jaglaną

przepis na sałatkę z kaszą jaglaną

Obecnie skupiamy się na tym, co jemy – wybieramy produkty coraz mądrzej, kierując się zdrowiem oraz dietą. Czasy, kiedy konsumowaliśmy wszystko w nieograniczonych ilościach już minęły – czas na zdrowe pożywienie i naturalne produkty. Z tego powodu coraz częściej także poszukuje się zastępników w kuchni. Sól oraz tłuszcz zostaje na wskroś odsunięty od jadłospisu a towary dosyć ciężkie dla żołądka i jelit, tak jak na przykład makaron czy ziemniaki. W wielu przypadkach zastępuje się je produktami lżejszymi, na przykład ryżem bądź kaszą. Mają one równie dużo towarów odżywczych, jakkolwiek organizm najzwyczajniej w świecie znosi je znacznie lepiej. Świetnym przykładem godziwego towary jest kasza jaglana, jaka dawniej gościła na stołach wybitnie wielokrotnie a teraz niestety została zapomniana.

kasza jaglana z pieczarkami

Na szczęście coraz to więcej ludzi ceni jej uroki oraz decyduje się na wprowadzenie do dziennego jadłospisu tej oczywiście kaszy. Dlaczego? Czym ona różni się od schematycznej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? Otóż riposta na to zapytanie jest wybitnie łatwa – kasza jaglana to zupełnie inny rodzaj kaszy. Już sam jej wygląd na to wskazuje, bo są to niezwykle delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Wypada traktować ją nieco inaczej aniżeli sztampową, popularną nam kaszę, bo nie gotuje jej się jedynie tradycyjnie. Jej przygotowanie potrzebuje nieco więcej czasu jednakowoż jest tego warte, bo wrażenia smakowe są rzeczywiście fajne. Dlaczego jednak powinniśmy zaintrygować się tą właśnie kaszą? Otóż kasza jaglana posiada niezwykle dużo pozytywnych dla człowieka właściwości, jakich nie posiada żaden inny towar lub trudno jest je odszukać.
Przykład? Kasza jaglana jest bardzo odpowiednim źródłem niesłychanie wielu witamin z grupy B, niemniej jednak nie tylko, dostarcza albowiem też witaminy z grupy E, które niezwykle poprawiają pamięć i koncentrację a również dużo doskonałych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo lub potas. Oprócz tego kasza jaglana to jest nadzwyczaj bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje i w głównej mierze neutralizuje tak zwane wolne rodniki, dla nas dosyć niebezpieczne. Jakie atrybuty jeszcze sobą wyraża? To wspaniały sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to również kasza nadzwyczaj odżywcza i przede wszystkim lekkostrawna, wskutek tego nadaje się dla chorych oraz oczywiście dla dzieci, jakim wbrew pozorom właściwy przyrządzona powinna niesłychanie smakować. Zawiera również krzemionkę, składnik sporadycznie spotykany właśnie dlatego tak znaczący, jaka odpowiada za zdrowy wygląd paznokci oraz skóry i zapobiega odwapnianiu kości.