Pyszna kuchnia naszego kraju

Pyszna kuchnia naszego kraju

Jeśli chcesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Zwyczajowe posiłki są wybitnie obfite oraz wielokrotnie zawierają mnóstwo mięsa. Wystarczy jednak spróbować jedynie trochę, żeby odkryć, że są w samej rzeczy smaczne oraz warte paru kęsów więcej. W największym stopniu polecanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma istotnymi artykułami które spożywają na co dzień jest chleb oraz krajowa kiełbacha.

Rynek główny restauracja

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, niemniej jednak kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, by nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w rozmaite typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z oszałamiającego chleba oraz wybornych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest ciągle wzbogacane o nowe smaki, czasami nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w tradycyjnej krajowej kuchni?

restaurants main market square krakow

W największym stopniu szablonowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół i marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub pieprz. Najatrakcyjniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i wspomaga strawić potrawy.

Skąd lokalna kuchnia czerpie wenę?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, wolno w niej także odszukać w gruncie rzeczy przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Współcześnie polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem rozmaitych, niekiedy egzotycznych potraw.
•    Prócz standardowych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować również w wegetariańskich bufetach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest standardowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, apetyczna oraz nieraz straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci wolno dzisiaj z łatwością odkryć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy tradycyjnych potraw i bardzo dobre polskie napoje i radować się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.